Wim de Bakker zou super trots geweest zijn…

Afgelopen weekend is de vijfde editie gespeeld van het Wim de Bakker-toernooi. Het Wim de Bakker-toernooi is een tophandbaltoernooi voor herenjeugd ter nagedachtenis aan de vroegere hoofd- en jeugdtrainer van onze club Wim de Bakker. Ook andere clubs hebben jeugdtoernooien in het kader van Talentontwikkeling genoemd, naar hun clubicoon op het gebied van het jeugd opleiden. Zo heb je in Aalsmeer de Jack Stammes-cup en in Beek (BFC) het Peter Verjans-toernooi.

Heb zelf destijds in de vorige eeuw mogen samenwerken met Wim als jeugdtrainer. Van alle aspecten, die het handbalspel (in zijn ogen vooral bij de heren!) zo leuk maken, zoals passie, dynamiek, vliegertjes en initiatiefvol verdedigen, viel zaterdag en zondag volop te genieten. Er waren gelukkig ook veel toeschouwers aanwezig om ernaar te kijken en die zorgden samen met de fraaie ballonnen en vlaggetjes versiering voor een geweldige Quintus handbalsfeer. Ook enkele spelers, die in het verleden onder Wim getraind hadden waren aanwezig om te kijken of om mee te helpen. Kortom ook een hoog rëunie gehalte.

Het toernooi was een prachtige inwijding van onze fraaie gerenoveerde Eekhout hal 1. De renovatie van hal 1 was door Bouwbedrijf Eekhout keurig volgens planning vóór de start van het seizoen 2024-2025 opgeleverd!

Grote complimenten van mij voor de organisatie van het 5e Wim de Bakker-toernooi. Hierin speelden Wim zijn neef Roel de Bakker, Jolande Michielsen en zijn vroegere speler Jelle Melkert (zie foto), een grote rol!

Daarnaast waren gelukkig ook veel ouders betrokken in één of andere rol als vrijwilliger (van tijdwaarnemer, scheidsrechter, zaalwacht, bardienst, etc.). Hopelijk zetten ze deze behulpzaamheid de rest van het komende seizoen door.

Dit jaar was de internationale deelname uitgebreid met een Duits heren A-jeugdteam, TSV München-Allach 1909 naast een aantal Belgische herenjeugdteams (Sasja en Merksem), die al eerder te gast waren.

Door de samenwerking met buur VELO in de combinatie Uni-Verde zijn alle herenjeugdteams volledig (en sterk) bezet voor de komende zaalcompetitie 2024-2025.

Bijzonder leuk is dat een aantal spelers, die in de jeugd nog door Wim getraind en gevormd zijn inmiddels zelf actief zijn als trainer of coach! Zijn handbal erfenis is op deze manier goed bewaard gebleven in onze club (regio)! Op onderstaande foto de winnaars van de editie 2024.

Tekst: Jan van Kester | Foto: Max van Zijderveld

Uitgelicht

  • 11 augustus 2026

    Unieke oefenwedstrijd: Quintus Heren 1 ontvangt Team USA

    Lees meer

  • 19 mei 2026

    Zes Quintus-speelsters naar Europees kampioenschap in Göteborg

    Lees meer

  • 17 mei 2026

    Quintus B-jeugd Nederlands kampioen

    Lees meer

  • 7 mei 2026

    Dames C1 naar het NK

    Lees meer