Nieuwe Quintus-coach Michael Vijverberg ziet zijn team als een modern familiebedrijf

De handballers van Drive in Units Quintus staan dit seizoen in de eredivisie onder leiding van de pas 29-jarige coach Michael Vijverberg, die Neso Saponjic heeft opgevolgd. Na eerder succes in het vrouwenhandbal bij VZV en SEW maakt hij nu de overstap naar het mannenhandbal.

Vijverberg, die bekend staat om zijn directe en veeleisende aanpak, heeft een speciale filosofie over het bedrijven van teamsport. ,,Ik zie het team als een modern familiebedrijf. We zijn gedurende een jaar zó intensief met elkaar bezig, dat onderling vertrouwen op nummer één staat. Maar in de tijd dat we bij elkaar zijn, moet er óók een product worden afgeleverd: de winst.”

Duidelijke hiërarchie

Hij ziet net als in een bedrijf een duidelijke hiërarchie, waarbij iedereen even belangrijk is. Vijverberg: ,,We hebben een programmeur nodig, een uitvoerder, een voorbereider en iemand die knopen doorhakt. Het allerbelangrijkste bij het presteren, is altijd de mens te blijven zien achter het sporttenue. Dát is de basis voor het behalen van de successen. Het komende seizoen staat dan ook volledig in het teken van het leggen van dit sterke fundament.”

De doelstelling van Vijverberg en zijn assistent Jelle Melkert voor komend seizoen is helder. ,,We willen weer bij de play-offs komen en daarvoor moeten we bij de top-8 eindigen. Na het succesvolle tweede deel van vorig seizoen willen we dit graag doortrekken naar de komende competitie. Alle spelers zijn weer een jaar verder qua ontwikkeling en eenmaal in die play-offs kan er van alles gebeuren. We gaan minimaal voor de halve finale.”

Hoogste niveau

Het vizier is bij de mannen van Quintus vooral gericht op het stap voor stap bouwen aan een topsportcultuur die klaar is voor het hoogste niveau. ,,Het doel blijft nog steeds om op termijn te kunnen promoveren naar de Super Handball League. En wat de competitie betreft kijken we zoals altijd uit naar zo’n echte derby tegen Hellas dat is teruggekeerd in de eredivisie. Veel publiek altijd en duels die veel spektakel en emotie meebrengen.”

De spelersgroep is redelijk compleet gebleven. Troy Oranje is gestopt, Ques Canninga is vanwege een achillespeesblessure voorlopig uitgeschakeld en Dexter de Groot is naar WHC/Hercules vertrokken. Luuk Barendse is teruggekeerd van een uitstapje Hellas, Max van Zijderveld heeft na twee jaar zijn handbalschoenen weer aangetrokken en nieuw is Jong Oranje talent Ricardo Gaarie van Rotterdam Handbal.

Zaterdag won het team van Vijverberg in eigen huis met 26-19 van Unitas Rolde. Ook de vrouwen van Quintus speelden een sterke partij: 30-31 bij SEW.

Tekst: AD Sport – Peter Lotman | Foto: Max van Zijderveld

Uitgelicht

  • 11 augustus 2026

    Unieke oefenwedstrijd: Quintus Heren 1 ontvangt Team USA

    Lees meer

  • 19 mei 2026

    Zes Quintus-speelsters naar Europees kampioenschap in Göteborg

    Lees meer

  • 17 mei 2026

    Quintus B-jeugd Nederlands kampioen

    Lees meer

  • 7 mei 2026

    Dames C1 naar het NK

    Lees meer